Navigatie overslaan
Stichting M-Pact Enschede Home
Account aanmakenLog in

Contact

  • Roomweg 165H, 7523 BM Enschede, Nederland
  • [email protected]
  • 053-4323304

Stichting M-Pact Enschede

  • Over M-Pact
  • Voor organisaties
  • Kenniscentrum
  • Huis voor Taal en Meedoen
  • Werken bij
  • Klachtenprocedure

Doe mee

  • Activiteiten
  • Zoek Organisaties
  • Organisatie toevoegen
  • Account aanmaken
  • Log in
  • Help
  • Content policy
  • Privacyverklaring
  • Algemene Voorwaarden
  • Toegankelijkheidsverklaring

Powered by Deedmob tools (opent in een nieuw venster)

Post | september 2026 | 2 min lezen

Alzheimer Café Enschede: een laagdrempelige avond vol herkenning

Door

PR&Communicatie M-Pact
Alzheimer Café Enschede

Het Alzheimer Café Enschede is een laagdrempelige ontmoetingsplek voor mensen met dementie, hun partners, familieleden, mantelzorgers en andere belangstellenden. Een plek waar je welkom bent met je vragen, ervaringen en verhalen.

Tijdens iedere bijeenkomst staat een ander onderwerp rondom dementie centraal. Deskundigen delen informatie en praktische tips, maar minstens zo belangrijk is de ruimte voor ontmoeting. Je kunt ervaringen uitwisselen met anderen, vragen stellen of gewoon luisteren.

De sfeer is informeel en vertrouwd. Je hoeft je niet aan te melden en deelname is gratis. Ook koffie en thee worden kosteloos aangeboden.

Wanneer en waar?

Het Alzheimer Café Enschede vindt plaats bij Gebouw de Brink, restaurant begane grond bij Liberein aan het   Klaaskateplein 70 in Enschede.

De inloop is vanaf 19.00 uur en het programma begint om 19.30 uur. De avond duurt tot ongeveer 21.00 uur.

De bijeenkomsten:

Maandag 7 september – Onbegrepen gedrag bij dementie

Tijdens deze bijeenkomst stond onbegrepen gedrag bij dementie centraal. Waarom verandert gedrag soms en wat kan daarachter zitten? De avond trok veel belangstelling: ruim 65 bezoekers kwamen naar het Alzheimer Café om meer te horen, ervaringen te delen en met elkaar in gesprek te gaan.

Maandag 5 oktober – Ik blijf meedoen

De bijeenkomst van 5 oktober sluit aan bij het thema van Wereld Alzheimer Dag 2026: ‘Ik blijf meedoen’. Ook wanneer dementie onderdeel wordt van het leven, blijft het belangrijk om mee te kunnen doen, anderen te ontmoeten en onderdeel te blijven van de samenleving.

Maandag 2 november – Dementie… u hoeft het niet alleen te doen

Tijdens het Alzheimercafé van maandag 2 november maken we kennis met de casemanager dementie en de praktijkverpleegkundige ouderenzorg. Zij vertellen wat zij voor u en uw naaste kunnen betekenen.

De casemanager dementie

Een vertrouwd aanspreekpunt voor mensen met dementie en hun naasten. Zij luistert, geeft informatie, denkt mee en helpt bij het vinden en organiseren van passende ondersteuning.

De praktijkverpleegkundige ouderenzorg

Werkt samen met de huisarts aan de gezondheid en het welzijn van ouderen. Zij signaleert veranderingen, geeft advies en helpt wanneer extra ondersteuning of zorg nodig is.

Het Alzheimer Café Enschede wordt georganiseerd door M-Pact in samenwerking met Zorggroep Manna, de Posten, Livio en Liberein en wordt gesteund door Alzheimer Nederland.

Deel blogpost
Gerelateerde blogposts
AGORA M-Pact Sonja Mückenheim

Ambassadeurs voor AGORA

Onze reporter interviewde projectleider Sonja Mückenheim voor onze samenwerkingspartner AGORA...
Lees meer
Taal Café Enschede zoekt vrijwilligers!

Het Taalcafé

Als vrijwilliger ondersteun je elke week anderstaligen en Nederlanders die hun spreekvaardigheid willen oefenen en beantwoord je vragen over de Nederlandse samenleving.
Lees meer
iederkinddoetmeeinenschede

Ieder kind doet mee in Enschede

Door de worsteling van moeilijk rond kunnen komen, met kinderen, bespreekbaar te maken en meer bekendheid te geven aan de voorzieningen die er zijn willen de partners bereiken dat ieder kind in Enschede de kans krijgt om mee te doen. Ieder kind heeft het recht om zich ‘gewoon’ te voelen, om mee te kunnen doen met van alles.
Lees meer